
Natalia Szczepanska
Natalia jest wybitną, wytrwałą i niezwykle utalentowaną młodą kobietą, która rozpoczyna obecnie drugi rok studiów medycznych na Uniwersytecie w Mediolanie. Jej ambicją jest specjalizacja jako chirurg w wysoce złożonej dziedzinie ortopedii.
To była jej zdolność do innowacyjności, oryginalnego myślenia, a także jej zamiłowanie do sportu i nauki, które doprowadziły LogicSock do istnienia. Jej moment "Eureka" pojawił się w wieku 16 lat.
"Wszystko zaczęło się od chodzenia po zimnej kamiennej podłodze w kuchni i noszenia skarpet z dziurką na palcach. Chodząc po tej zimnej, kamiennej podłodze starałam się uniknąć tego zimna. To było po prostu nieprzyjemne. Aby tego uniknąć, musiałem podnieść palce.” Jako cierpiąca na płaskie stopy, znała większość konwencjonalnych ćwiczeń, które leczyły tę chorobę, i od razu przypomniała sobie ćwiczenie, które sprawiało jej największą trudność, a było jednym z najistotnijeszych. „Trzeba było opierać stopę na 1. i 5. głowie kości śródstopia oraz na pięcie. Dla mnie było to niemożliwe. Wtedy pomyślałam: „co gdyby to zimno od podłogi mogło mnie zmuszać do wykonywania tego ćwiczenia w naturalny sposób.”?
Tak narodził się pomysł LogicSock! Nastepnie wystarczyło dobrać materiały o właściwościach wysoko insulacyjnych i skonfrontować projekt z fizjoterapeutami oraz naukowcami.
Udało jej się zostać laureatką prestiżowego konkursu e(x)plory, konkursu dla innowatorów w wieku od 15 do 21 lat. Pomoc krajowych mediów umozliwiło jej też podzielenie się pomysłem z szerszym gronem osób: potencjalnych beneficjentów oraz osób, które pomogły w dalszym rozwoju projektu.
Stamtąd rozpoczęła się ciężka praca. We współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, LogicSock został przetestowany w laboratorium ruchu wraz z oceną kliniczną, po której uzyskała znak CE klasy 1, umożliwiając sprzedaż produktu medycznego w UE.
Talenty Natalii wykraczają daleko poza wieże akademii z kości słoniowej. Jest wielojęzyczna i biegle mówi po polsku, angielsku, włosku i niemiecku. Aktywnie uczestniczy w szerokim spektrum sportu, a w Karate ma kwalifikacje do poziomu pasa zieleni i jako nastolatka zajęła trzecie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Lubi intensywnie podróżować i poznawać nowe kultury w pogoni za swoją miłością do życia, pasją do wiedzy i sportu.

Anna Borucinska
Anna jest bardzo inteligentną i dynamiczną młodą kobietą, o czym świadczy jej wyróżnienie, że ukończyła Uniwersytet Warszawski w zakresie informacji; oraz University of Southampton Solent w Public Relations and Communications.
Po powrocie do domu, Anna dzieli swój wolny czas z dwojgiem jej małych uśmiechniętych dzieci. Cieszy się, że skarpetki LogicSock to nie tylko pomoc dla innych rodziców, ale również dla niej samej. „Oli ma płaskostopie - fakt, że LogicSock jest mu w stanie pomóc, jeszcze bardziej napędza mnie do pracy”.
Odkąd współpracowała z Natalią w trakcie podróży LogicSock, była instrumentalną siłą napędową w realizacji projektu od koncepcji projektu i prototypu, aż po rynek. Podczas tej podróży wykazała się wysokimi kwalifikacjami we wszystkich aspektach zarządzania biznesem, choć jej szczególnym środowiskiem była sfera projektowania stron internetowych, PR i marketingu mediów cyfrowych, gdzie jej kreatywność, zaawansowane badania, umiejętności planowania i komunikacji zostały wdrożone do imponującego efektu.
#sisters
