top of page

Domowa rehabilitacja płaskostopia ze skarpetkami LogicSock, czyli?

Zaktualizowano: 3 lis 2018


LogicSock to skarpetka, która promuje rehabilitację płaskich stóp. Jest to oryginalny, wysoce innowacyjny oraz nieinwazyjny produkt medyczny przeznaczony do użytku domowego, który uzyskał znak CE klasy 1.


Skarpeta zawiera wełnę merynosową, która sama w sobie pomaga utrzymać stałą temperaturę stopy. Na spodniej stronie skarpety znajduje się starannie wyskalowany otwór, który pozwala na bezpośredni kontakt skóry z podłogą.

Podczas chodzenia po chłodnej podłodze, otwarcie na spodzie generuje różnicę temperatur pomiędzy odsłoniętą stopą w miejscu otworu i stopą zakrytą skarpetą.Powoduje to, że mięśnie stopy są stymulowane do skurczu, za pomocą bezwarunkowego odruchu, który z kolei pomaga użytkownikowi wzmocnić złożoną strukturę mięśniową odpowiedzialną za wygięcie stopy. Dzięki powtórzeniu poprawia to mięśnie podtrzymujące łuki, co z kolei może prowadzić do korygowania wadliwego ułożenia łuku stopy.


Co wyróżnia skarpetki rehabilitacyjne LogicSock jest to, że są one przeznaczone do użytku domowego; wygodne i łatwe w użyciu.#wkładki #rehabilitacja #platfus #płaskostopie

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page