top of page

Innowacyjność

Skarpetki LogicSock są przeznaczone do domowej rehabilitacji płaskostopia.

 

Wykonane z dodatkiem materiału izolującego, wełny z merynosów, która przy bezpośrednim kontakcie ze skórą pomaga użytkownikowi zachować stałą temperaturę stopy.

 

Na spodniej części skarpety znajduje się owalny otwór. Skóra, która nie jest osłonięta przez skarpetę ochładza się w kontakcie z chłodniejszym podłożem. Użytkownik odbiera to jako uczucie zimna poprzez fakt, że część stopy ma inną temperaturę niż osłonięta przez skarpetę część.

 

Podrażniony receptor termiczny wysyła sygnał do rdzenia kręgowego, przez korzenie tylne. Tam zostaje on przełączony na neurony różnych dróg aferentnych i eferentnych. Docierające do mięśni impulsy powodują gwałtowny skurcz tych grup mięśniowych, których działanie jest konieczne do oddalenia się od niebezpiecznego czynnika. Równocześnie rozluźnieniu ulegają mięśnie antagonistyczne, efektem tego jest odruchowe dążenie do prawidłowego wysklepienia stopy

 

Cała procedura powodując dodatkową pracę mięśni podeszwowych może pomagać użytkownikowi we wzmacnianiu struktur mięśniowych odpowiadających za prawidłowe wysklepienie stopy. Skarpeta zachowuje swoje właściwości wspierające rehabilitacje płaskostopia, kiedy używana jest w warunkach domowych, bez obuwia. W związku z powyższym, stosowanie wyrobu – skarpetek z dziurką zalecane jest jako element leczenia zachowawczego płaskostopia

Dla Ciebie

LogicSock może być stosowany zarówno przez młodsze jak i starsze osoby jako samodzielne leczenie lub jako uzupełnienie i tradycyjnych terapii.

 

Wspaniałą rzeczą w LogicSock jest to, że jest nieinwazyjny i tak łatwy i wygodny w użyciu. Nie zauważysz, że je nosisz.

 

Dołącz do rodziny LogicSock i powiedz NIE płaskostopiu.

 

Natalia i Anna xx

Latest blog posts...

bottom of page